top of page

Sídlo společnosti

Vodičkova 710/31

110 00 Praha 1

IČ: 01626230

DIČ: CZ01626230

Najdete nás

Kancelář

Churchill Offices II

Italská 2584/69

120 00 Praha 2

Kontakt na prodejce

veronika@modernimalin.cz

+420 734 772 992

Dotazy k projektu

  • Instagram
  • Facebook

Autorizovaný architekt se všeobecnou působností a vysokoškolský pedagog. Je vedoucím architektem studia VYŠEHRAD atelier, který funguje už 27 let. Ateliér má specifický koncepční a kontextuální přístup založený na hledání odvážné, racionální a jasně soudobé architektury: „Tvoříme prostředí, kde člověk žije. Tvoříme prostory venkovní i vnitřní s různým měřítkem. Chceme dělat architekturu krásnou a naplňující, skvělý design a kvalitu, která nezestárne. Děláme to s radostí, láskou, profesionalitou a pokorou k přírodě.“  V průběhu své činnosti ateliér vytvořil širokou škálu inovativních projektů různého rozsahu a programu, práce byly publikovány v různých médiích. Za své projekty ateliér obdržel řadu ocenění a uznání, jako například ceny Grand Prix v letech 2000, 2001 a 2009, cenu České ceny za architekturu 2020 a v mezinárodním měřítku pak hlavní cenu Contractworld Award 2011 a BIG SEE Award 2021.

Ing. arch. Jiří Smolík

Architekt projektu: VYŠEHRAD atelier

Návrh je týmová práce a vznikal několik měsíců. Na počátku bylo zřejmé, že nemůžeme navrhovat pouze vytržený soubor bytových domů, proto nám byl svěřen i urbanistický návrh – studie celé rozvojové plochy. Aby vše dávalo smysl a zapadlo do sebe. Kromě logicky řazené struktury různých typologií bydlení od hromadného bydlení v bytových domech, přes viladomy a individuální bydlení, jsme se snažili do území nově navrhnout i občanskou vybavenost. Jako nutný předpoklad správné funkce nové moderní čtvrti. 

Výslednému řešení předcházela řada pracovních variant, které byly všechny modelovány ve 3D, vsazeny do modelu této části města, ověřovány v zákresech do fotografií ze stěžejních panoramatických pohledů s krajinou i městem, stejně tak byl návrh posuzován v perspektivách z lidského horizontu. 

U těžiště rozvojové plochy, tedy souboru bytových domů, bylo třeba reagovat na mstní požadavek minimalizace zastavěné plochy. Díky koncentraci objemů do vyšších staveb však vzniká v parteru značný rozsah rekreačních ploch a zeleně. Architektura domů je funkční, zároveň však osobitá.

Slovo architekta

Před vlastní hmoty předsazujeme strukturální konstrukci nejen pro vynesení lodžií a balkonů, ale také pro umístění bohaté fasádní zeleně. Domy mají zelené střechy, aplikovaná řešení využití netradičních zdrojů energie a jsou navrženy ve standardu nízkoenergetických staveb. V těžišti čtveřice domů je navržen komunitní prostor ve formě kavárny, výstavního prostoru nebo jen jako prostor pro setkávání. Rekreační pojetí parteru doplňují různá hřiště. Mezi domy jsou uvažovány plochy okrasných trávníků se skupinami stromů a nižší zeleně. Po obvodě souboru jsou naopak uvažovány přírodní louky a poldry pro zachycení dešťových vod. Počítá se se zasazením desítek stromů.

Podobně je tomu v celé ploše nové čtvrti. Zástavba je vždy vyvážena vysokým podílem zeleně a rekreace, na jižní straně území lemuje nové stromořadí s promenádou a cyklostezkou. „Moderní Malín“ má, v dílčích částech i v rámci celku, aspiraci být stavbou ekologickou v maximální symbióze se životním prostředím.“

.“ Více o návrhu – „Jak roste projekt“

Ing. arch. Jiří Smolík

Rezidenčnímu developmentu se věnujeme téměř 20 let. Bydlení považujeme za klíčovou součást našeho každodenního života. Pokud bychom neměli kvalitní střechu nad hlavou a zázemí odpovídající době, nebudeme spokojeně žít. Projekty jsou pro nás opravdu víc než jen metry čtvereční a prodané jednotky. Za každou jednou místností, bytem či domem se skrývá příběh. Naší prací je tyto příběhy vyhledávat a pomocí našeho know-how je odvyprávět a přetavit ve funkční a dlouhodobě udržitelnou realitu. Nesmírně nás těší, že naše projekty již přinesly tisícům lidí lepší místo pro jejich spokojený život. Naší vizí je investovat do nadčasového bydlení, které reflektuje všechny potřeby klientů a hlavním faktorem je spokojenost.

Ing. Martin Louda a Ing. Lada Kuncová

Developer projektu: MARLO

Do budoucna bychom rádi otevřeli možnost i dalším, kteří by se chtěli skrze své investice podílet na plnění přání lidí o svém ideálním místu k životu. O domově, kde nebudou jen spokojeně bydlet, ale budou si zde každý den užívat opravdu naplno.

Protože kdo dobře bydlí, tak také dobře žije.

Záleží nám na detailech

V projektu Moderní Malín neponecháváme nic náhodě. Sestavili jsme tým více jak 20 odborníků z oblastí developmentu, architektury, urbanismu, sociologie, geologie, demografie, urbánní ekonomiky a specialistů na udržitelnost, hygienu vnitřních a venkovních prostor, statiku a akustiku, obnovitelné zdroje, kulturní historii a památkovou ochranu.

„Kutná Hora je skvělým místem pro bydlení s jistým potenciálem. Pro nás byl jeden z hlavních důvodů, proč tady investovat fakt, že věříme hromadné dopravě, tady konkrétně vlaku. Z Malína na hlavní nádraží do Prahy to trvá necelou hodinu a jednou bude vlak něco jako rychlá tramvaj s vysokou frekvencí.  Kutná Hora je to místo, kde lidé budou chtít bydlet. Věříme, že Kutná Hora má velký potenciál stát se skvělým a moderním místem pro život s udržitelným a ekologickým bydlením.“

Ing. Martin Louda

Slovo developera

„Na projektu pracujeme již od jara 2021. Od první úvahy o akvizici pozemku bylo plánováno, že projekt, který vznikne v těsné návaznosti na hlavní dopravní uzel vlakový, autobusový, tak i automobilový, bude výjimečný. Naším cílem bylo od začátku vybudovat moderní, ekologický a udržitelný projekt s nadčasovou architekturou, který bude finančně dostupný. Díky pečlivé přípravě, důkladné práci, maximálnímu zapojení moderních technologií a optimalizací návrhu se nám to povedlo.“

Ing. Lada Kuncová

Kontaktujte nás

Máte zájem o bydlení?

Zavolejte nám: +420 734 772 992

Nebo nám zanechte svůj kontakt.

Neváhejte nás kontaktovat

V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat telefonicky, emailem nebo prostřednictvím kontaktních formulářů.

Rádi Vám poradíme a poskytne všechny důležité informace.

Kde se dobře bydlí
tam se dobře žije

na detailech
nám záleží

bottom of page